City – Dr. Tværgade – Nydelig møbleret lejl. med udgang til hyggeligt, aflukket gårdmiljø.

Denne nydelige, møblerede lejlighed med direkte udgang til aflukket, hyggeligt gårdmiljø er attraktivt beliggende et stenkast til Kongens Have og parkeringsområde.

Til leje

1302 København K, Dronningens Tværgade

Mdl. leje:

DKK 10.500

Mdl. leje:

DKK 10.500

BESKRIVELSE

Lejligheden er beliggende i smuk, fredet ejendom med direkte udgang til hyggeligt, aflukket gårdmiljø med borde og bænke.  Vil du bo midt i byen uden larm fra gaderne, er det her den helt perfekte adresse.

Beliggenheden er fantastisk og meget populær eftersom man er tæt på byens bedste restauranter og gode indkøbsmuligheder. Det tager 1 min. at gå til Kongens Have, og samtidig er offentlig transport ikke langt fra  lejligheden. Alt i alt er dette en perfekt lejlighed for dig, som gerne vil bo midt i centrum uden støjen fra bylivet.

Boligen indeholder  kombineret stue/soveværelse/spiseplads og tilstødende stort spisekøkken.  Indgang til pænt flisebadeværelse med bruser, toilet og håndvask.

Udlejes  møbleret til en single.

 

Nøgle info:
1302 København K – Dr. Tværgade
Antal værs/m2: 1/50
Mdl. leje:            Kr. 10.500,-
A conto varme: 500,-
A conto vand:   Inkluderet.
Lejeperiode:     Ledig i 6-12 mdr.
P-plads:             Offentligt parkeringsområde.
Dyretilladelse:  Nej.

Har du spørgsmål til boligen eller søger du noget andet, er du altid velkommen til at kontakte os på +45 45572526 eller send en e-mail til [email protected].

Find på kort:

Andre kiggede også på

København N – Nørrebro - Asminderødgade – nydelig og lys møbleret lejlighed med adgang til gårdmiljø

DKK 10.900,-

Lejlighed

Islands Brygge, København S – møbleret 3 Værs. Luksuslejlighed M/Altan/P-Plads

DKK 18.500

Lejlighed

København S – Uden bopælspligt – Attraktivt beliggende nær City – Flot, møbleret lejlighed med 2 altaner/P-plads

DKK 17.500,-

Lejlighed

Karlslunde – Karlslunde Strandvej – Dejlig panorama udsigt til vandet - totalrenoveret lækker villalejlighed med 2 hemse og adgang til have/P-plads

DKK 13.900

Lejlighed

Sankt Peders Stræde – København K – City – Hyggelig Lejlighed med adgang til gårdmiljø

DKK 8.555,-

Lejlighed

Ishøj - Pilegårds Vænge – velindrettet rækkehus m. db. carport

DKK 15.900

Rækkehus

Virkelig flot, møbleret penthouse lejlighed i New Yorker stil velbeliggende en rolig sidevej til Søborg Hovedgade, som er et godt handelsstrøg med gode transportforbindelser - kun 10 minutters kørsel til København

DKK 14.500

Lejlighed

Gilleleje – Vesterbrogade – Velindrettet, møbleret hus centralt beliggende nær indkøb, havnen, togstation m.v. – korttidslejemål

DKK 10.500,-

Villa

Er du interesseret?

Vi vil kontakte dig hurtigst muligt.